Ήττα στο καλάθι για την ομάδα μπάσκετ της Δήμητρας

Με την πικρή ήττα 62-60 γύρισαν χθες το απόγευμα από το κλειστό της Πορταριάς οι «πράσινοι» με αντίπαλο τον Κένταυρο Ζαγοράς.Το παιχνίδι καθόλη την διάρκεια του πηγαινε πόντο πόντο και μάλιστα 2 λεπτά πριν το τέλος βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 4 πόντους.Παρόλο αυτά οι παίκτες δεν διαχειρίστηκαν σωστά αυτό το προβάδισμα και στο ένα λεπτό που απέμεινε έχασαν το προβάδισμα χωρίς να καταφέρουν στην τελευταία επίθεση να βάλουν το μεγάλο σουτ...Πλέον η ομάδα μας βρίσκεται στην 6η θέση με 23 βαθμούς και με ένα παιχνίδι λιγότερο με αντίπαλο την Σπορτ Ακαδημία στο Κλειστό του Αλμυρού που κατά πάσα πιθανότητα θα γίνει μεσοβδόμαδα.

Δημητρα Ευξεινούπολης:(Σπανός) Μπουρλής , Καραπτσιάς 13, Κουρκούμπας 11(1), Καραγεωργόπουλος 11(1), Γιάγκος, Δαλακούρας, Κωτούλας 8, Τσιαντός, Λωρίτης, Βαλαμουτόπουλος, Μπάρδας 2