Αίας - Δήμητρα 1-5 (φωτογραφίες) & δηλώσεις Στεφανή-Ανδρωνά (βίντεο)

Η Δήμητρα ήταν η μεγάλη νικήτρια με 1-5 επί του Αίαντα στο ντέρμπι που διεξήχθη σήμερα στο γήπεδο της Σούρπης για την 8η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΘ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 στο ημίχρονο, με τον Κλουκουτάρα να ανοίγει το σκορ στο 6' και τον Κρανά να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 37'.
Στην επανάληψη, οι πράσινοι έκαναν το 0-3 στο 51' με σκόρερ και πάλι τον Κρανά, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 στο 57' με τον Γ. Αραπίτσα.
Στο 71' ο Κρανάς σημείωσε χατ τρικ και πέτυχε το 1-4 για την ομάδα του, ενώ το τελικό 1-5 διαμόρφωσε ο Μπιρμπίλης στο 85'.

Οι παίκτες της Δήμητρας, αφιερώνουν τη νίκη στο φροντιστή γηπέδου Γιώργο Βουλτσίδη για τα γενέθλιά του, καθώς και στο φίλαθλο Γιώργο Πλατανιά,
ο οποίος πρόσφατα εγκαταστάθηκε στη Γερμανία, αλλά δεν ξεχνά ποτέ την αγαπημένη του ΔΗΜΗΤΡΑ!