Γ.Σ.Αλμυρού - Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1 (βίντεο&φωτο)

Με σκορ 2-1 επικράτησε ο Γ.Σ.Α. της Αναγέννησης Καρδίτσας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Οι "κυανόλευκοι" ήταν πολύ καλύτεροι των αντιπάλων τους και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης, ενώ είχαν αρκετές ευκαιρίες για να κερδίσουν με μεγαλύτερο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 11' με τον Παπαδημητρόπουλο, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα και ισοφάρισαν στο 13' με τον Βαγκελι. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου ο Κοντοβάς με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τσελεπή.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ:  Σταυράκης, Καρράς, Μπαρούτας, Παπακώστας (88’ Κόκκας), Στουρνάρας, Βανγκέλι, Δημηνάς, Τσελεπής (67’ Κρανάς), Τσιώλης, Κοντοβάς, Τζοβάρας (84’ Τιμπλαλέξης).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Αναστασίου, Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος, Αλεξίου Δ., Τεπεκερίδης, Βαταμίδης, Παπαδημητρόπουλος (78’ Αναγνώπουλος), Πρίφτι, Λουκάς, Καρβούνης (65’ Καραμπίνας), Αλεξίου Ευθ. (46’ Τζέλλος).