Γ.Σ.Αλμυρού - Μετέωρα 1-1 (βίντεο&φωτογραφίες)

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο Γ.Σ.Αλμυρού με αντίπαλο τα Μετέωρα, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι κυανόλευκοι που παραμένουν αήττητοι, παραχώρησαν τη δεύτερη ισοπαλία στην έδρα τους μετά απ’ αυτή με το ίδιο σκορ απέναντι στον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας.

Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήθηκαν ελάχιστες φάσεις με τις δύο ομάδες να δίνουν βάρος στην άμυνα. Η ομάδα του Στέλιου Αρσένου βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Κιάκου στο πρώτο λεπτό της επανάληψης. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και δημιούργησαν ευκαιρίες με το γκολ της ισοφάρισης να έρχεται τον Τζοβάρα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκίκα.  Ο υψηλόσωμος φορ πέτυχε το δεύτερό του γκολ φέτος μετά από γυριστή κεφαλιά του Στουρνάρα, που «χρεώθηκε» την ασίστ.

Η πίεση των γηπεδούχων για την ολική ανατροπή συνεχίστηκε μέχρι και το 82’ όταν ο Αλμυρός έμεινε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Καρρά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται και για τη μη αποβολή του Φουρτούνη με δεύτερη κίτρινη στο 71’, με τον Τρικαλινό αμυντικό να ανατρέπει καθαρά τον Γκίκα εκτός περιοχής, που έφευγε μόνος του από τα δεξιά.

Γ.Σ. Αλμυρού: Σταυράκης, Καρράς, Μπαρούτας, Στουρνάρας, Παπακώστας, Βανγκέλι, Δημηνάς (61΄Γκίκας), Αλεξανδρής, Τσελέπης (66΄Χατζής), Τσιώλης, Τζοβάρας

Α.Σ. Μετέωρα: Ζαρόπουλος, Ιωαννίδης, Ζήσης, Φορτούνης, Παπαευθυμίου, Ουζούνογλου, Μαρούδας, Ιωάννου, Κιάκος, Σκόνδρας, Λίτσιος