Γ.Σ.Αλμυρού - Νίκη Βόλου 1-2 (βίντεο&φωτογραφίες)

Ο Γ.Σ. Αλμυρού ηττήθηκε με 1-2 από τη Νίκη Βόλου στο παιχνίδι που έγινε σήμερα Κυριακή στο "Αθ, Ραγάζος", για την 10η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Το ματς ήταν κλειστό στο 1ο ημίχρονο με λιγοστές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 57' με ασίστ του Τσιώλη και γκολ του Κοντοβά.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 60' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέρι. Η υπόδειξη της "εσχάτης των ποινών" για χέρι του Κόκκα, αμφισβητήθηκε από τους γηπεδούχους, καθώς ο αμυντικός βρισκόταν πεσμένος στις λάσπες όταν τον χτύπησε η μπάλα. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 75' με τον Ιορδανίδη.

Γ.Σ. Αλμυρού: Σταυράκης, Καρράς, Μπαρούτας, Στουρνάρας, Κόκκας, Βανγκέλι, Αλεξανδρής, Δημηνάς (79’ Χατζής), Κοντοβάς (76’ Τσελεπής), Τσιώλης (73’ Γκίκας), Τζοβάρας (81’ Τιμπλαλέξης)

Νίκη Βόλου: Αποστολίδης, Μετούσι (58′ Ρόβας), Καρτσαμπάς (73′ Αναστασίου), Καντούτσης, Θ. Παπαδόπουλος, Τσεμπερίδης, Μέτσε, Δωματάς (79′ Ντινιωτάκης), Κέρι, Ιορδανίδης, Βουκομάνοβιτς (46′ Τζιώρας)