Επιβλητική η Δήμητρα 5-0 τον Απόλλωνα στα Κανάλια: Βίντεο με δηλώσεις Ανδρωνά-Στεφανή

Η Δήμητρα Ευξεινούπολης συνέχισε το νικηφόρο σερί στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε του Απόλλωνα Καναλίων με 0-5 και έχει το απόλυτο των νικών στις πέντε πρώτες αγωνιστικές.

Στο πρώτο ημίχρονο οι "πράσινοι" σημείωσαν 2 τέρματα. Το σκορ άνοιξε ο Καρατέεβ με σουτ στο 17' μετά από πάσα του Βούλγαρη και το 0-2 έκανε ο 17χρονος Ξηροκώστας μετά από ασίστ του Κακλιά.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Μιχ. Ανδρωνά πέτυχαν άλλα τρία γκολ. Ο Κωστούλας σκόραρε στο 54' για το 0-3, και στη πέτυχε δύο γκολ με τον Κακλιά που έκανε το 4-0 (με πλασέ πάνω από τον τερματοφύλακα μετά από ασίστ του Κωστούλα) και το τελικό 0-5 με πλασέ στο 70'.

Δηλώσεις στην κάμερα του almyrosinfo έκαναν Μιχάλης Αδνρωνάς και Δημήτρης Στεφανής μετά το παιχνίδι. Δείτε το βίντεο: