Η Δήμητρα επικράτησε με 2-1 του Ρήγα σε φιλικό παιχνίδι (φωτο)

Δήμητρα-Ρήγας 2-1 σε φιλικό στο γήπεδο της Ευξεινούπολης

Νικήτρια με σκορ 2-1 αναδείχθηκε η Δήμητρα επί του Ρήγα στο φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδο της Ευξεινούπολης.
Το χθεσινό φιλικό με το Ρήγα Φεραίο (5/9),υπήρξε αναμφίβολα πηγή συλλογής πολλών πληροφοριών και "δεδομένων" για τον προπονητή Μιχάλη Ανδρωνά.
Κόντρα σε ένα αντίπαλο που εντυπωσίασε με την ποιότητα και την ενέργεια που έβγαλε μέσα στο γήπεδο από το πρώτο λεπτό,το σύνολο των πρασίνων, είχε την ευκαιρία να εκτιμήσει τις δυνάμεις του,για την παρούσα φάση.
Αφήνοντας πίσω,τη νωχελικότητα του πρώτου ημιώρου,ανέβασε στροφές παίζοντας ανά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο και δημιουργώντας αρκετές φάσεις στην εστία των φιλοξενουμένων.
Highlight της φιλικής αναμέτρησης•το εκπληκτικής ομορφιάς γκολ που σημείωσε ο Ν.Βούλγαρης στο δεύτερο ημίχρονο.